POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA A OXFORDU

28.05.2014 / 16:15

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA A OXFORDU

Na poznávací zájezd do Londýna a Oxfordu jsme se vydali ve dnech 15. až 19. května 2014 s 33 žáky  8. a 9. tříd.

Za východu slunce jsme se trajektem přeplavili přes kanál La Manche a ráno začala prohlídka Londýna. První den jsme navštívili muzeum Madame Tussaud’s, kde jsme se fotili s voskovými celebritami, vláčkem projeli anglickou historií, následoval úchvatný pohled na město z Londýnského oka, návštěva pevnosti Tower, romantická plavba lodí po Temži k nultému poledníku na Greenwich. Druhý den jsme se blíže seznámili s historií a osobnostmi anglických dějin v komnatách královského hradu Windsor a odpoledne jsme si prohlédli nádherné historické univerzitní město Oxford.

Třetí den jsme v centru Londýna obdivovali parlament, Big Ben, Westminster Abbey, výměnu stráží u Buckinghamského paláce, Trafalgar Square, Covent Garden, Picadilly Circus a nechybělo ani nakupování na Oxford Street.

Poznali jsme mnoho londýnských památek a atrakcí, které jsme dosud znali jen z učebnice, díky ubytovaní v anglických rodinách jsme se seznámili s jejich způsobem života, procvičili si angličtinu, naučili jsme se jezdit spletitým londýnským metrem a zjistili, že londýnský déšť a mlha jsou jen mýtus, nás doprovázelo stále sluníčko, modrá obloha, skvělá nálada a moc hodní žáci ZŠ Vítězná.

Mgr. Halka Verna, Mgr. Alena Faltová

Určitě je to pro mne životní zkušenost, dostat se do jedné ze světových center kultury, dýchat a vnímat tu atmosféru. Nezapomenutelný zážitek!                        Marek Gottwald, 8.A

Nejvíc jsem se bála dorozumění s naší rodinou. Naštěstí byla fajn a my rozuměli skoro všechno.        Kateřina Čamková, 9.B

Nečekala bych, že je London Eye tak obří. Líbily se mi všechny památky. Samozřejmě nakupování bylo taky fajn.                                Michaela Vaňková, 8.A