Příběhy husitských bojovníků

22.03.2013 / 12:33

V pátek 22.2.2013 proběhlo v tělocvičně naší školy představení, které děti i učitele vrátilo do 15. století, do doby husitské. Nejprve byly stručně shrnuty dějiny tohoto období a potom byl program spíše zaměřen na husitské vojenství. Žáci se seznámili se třemi příběhy husitských bojovníků, vzpomněli na slavná jména – Jan Hus, Jan Žižka a Jan Želivský, dozvěděli se mnoho zajímavostí. Největším přínosem byly rekvizity husitských zbraní a dokonalé kopie husitského oděvu, a také přednáška o tom, jak se zbraně používaly. Žáci byli nadšeni, že si výzbroj, oděv a zbraně sami mohli vyzkoušet, obléci a "obtěžkat". Mohli klást otázky, na které účinkující ochotně odpovídali. Často je zajímaly věci z běžného, každodenního života. Představení bylo pro žáky velkým přínosem, protože se seznámili s husitstvím jiným způsobem, než probíhá výuka v běžné hodině.

Mgr. Božena Sojková a Mgr. Halka Verna

DSCF5419 DSCF5428 DSCF5429 DSCF5433