PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

21.03.2021 / 14:37

Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory proběhnou 3. a 4. května 2021.

Pro osmiletá gymnázia 5. a 6. května 2021.

Každý žák podal dvě přihlášky. Každá škola pošle uchazeči dopis, ve kterém ho seznámí s podmínkami přijímacího řízení, kde a jak proběhne jednotná zkouška, kdy a jak budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení, eventuálně se dozví další důležité okolnosti přijetí ke studiu. Tento dopis musí být žákům doručen nejpozději čtrnáct dnů před termínem přijímací zkoušky (tedy asi do poloviny dubna).

Žáci, kteří podali přihlášku na některý z učebních oborů, také obdrží zprávu ze zvolené SŠ, zde jim budou předány informace o přijímacím řízení a podmínkách přijetí. Dozví se také, kde a jak bude zveřejněný seznam přijatých žáků.

Pokud některý z žáků neuspěje v prvním kole přijímacího řízení, nebude přijat na žádnou zvolenou školu, může v druhém kole podat neomezený počet přihlášek na školy, které vyhlásí druhé kolo přijímacího řízení.

PhDr. Miroslava Vagnerová, výchovný poradce