Přivítání nových prvňáčků

02.09.2016 / 12:43

Jako každý rok, tak i letos se ve čtvrtek 1. září konalo v jídelně naší školy slavnostní zahájení nového školního roku spojené s přivítáním našich nejmladších – prvňáčků. Jejich starší spolužáci zkušeně zamířili rovnou do svých tříd za svými třídními učitelkami a učiteli, ale pro prvňáčky byl připraven pestrý program.

Nejdříve je přivítala paní ředitelka Zuzana Absolonová, která si je vyzkoušela z některých základních dovedností, a také společně odpočítali start do první třídy. A pak už se prvňáčci mohli dívat a poslouchat, ale i odpovídat na všetečné otázky paní učitelky Ivety Navrátilové. Děti z Dětského pěveckého sboru Benjamínek a Mládí pod jejím vedením zazpívaly veselé písničky určené prvňáčkům a přidaly i oblíbené písničky ze svého repertoáru. V programu vystoupily také gymnastky pod vedením paní učitelky Ludmily Očenáškové; děvčata ze 3. a 4. tříd s akrobatickým vystoupením Abeceda gymnastiky a Tereza Spurná z 6.A s ukázkou moderní gymnastiky – cvičení se stuhou.

Paní zástupkyně Hana Vašíčková dětem představila jejich třídní učitelky Ivanu Gregušovou, Markétu Dimovovou a Renátu Tumovou, které si pak prvňáčky odvedly do nazdobených tříd.

Všem prvňáčkům přejeme úspěšné vykročení do jejich prvního školního roku.

Mgr. Iveta Navrátilová