Program Recyklace hrou a Recyklojízda

13.09.2017 / 21:43

Program Recyklace hrou

Naše škola Vítězná je zapojena do programu Recyklohraní. Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

12. září 2017 nás navštívili lektoři z Recyklohraní s programem Recyklace hrou.

Žáci 1. i 2. stupně se hravou formou dozvěděli o negativních vlivech starých elektrozařízení a přenosných baterií na životní prostředí, např. pokud jsou vyhazovány na nevhodná místa, a pochopili, že recyklací dnes už dokážeme vysloužilému zařízení dát další šanci, jak posloužit lidem i přírodě. Žáci přitom pracovali s modely elektrozařízení i s dalšími vhodnými metodickými pomůckami.

Program se dětem moc líbil a lektorům děkujeme.

Zároveň 12. 9. 2017 za účasti vedení města Litovel se žáci ze ZŠ Vítězná a ZŠ Jungmannova zúčastnili projektu RECYKLOJÍZDA na náměstí v Litovli, kterou navštívil tým společnosti ECOBAT. Tým ECOBATU brázdí Českou republiku na elektrokolech od západu až po východ, od Aše až po Bukovec. Jejich cílem je, aby po cestě mluvili s lidmi o tom, že baterky do koše nepatří.

Naši školu zastupovala třída 7. B. Týmu ECOBAT předala krabici s použitými bateriemi.

.

Mgr. Andrea Švecová

Fotogalerii naleznete na stránce:

IMG_2588 IMG_2635 IMG_2654 IMG_20170912_094724 IMG_20170912_095128