Programátoři z Vítězné zazářili na krajské úrovni

02.05.2018 / 10:46

Ve čtvrtek 19. dubna se na VOŠ a SPŠE Olomouc konala krajská soutěž v programování, kam 3 naši žáci postoupili na základě výsledku z okresního kola, jež se konalo 20. března.

Trojice žáků z 9.B - Tomáš Němeček, Jakub Kolář a Lukáš Plíšek soutěžila v kategorii „Programování Micro:bit“, ve které měli konkurenci dalších tří žáků ze ZŠ Lutín. Během čtyř hodin měli soutěžící řešit 5 náročných úkolů, mezi které patřily např.: vysílaní morseovky nebo vyrobení hry Snake. Žáci následně odprezentovali své výtvory porotě složené z učitelů této střední školy a hlavní ceny, jimiž byly: 1. Reproduktory, 2. Chytré hodinky, 3. Poukázka do TS Bohemia v hodnotě 300Kč, se mohly začít rozdávat.

Pořadí nás stejně tak jako minule velmi potěšilo, na prvním místě se umístil Tomáš Němeček a druhý skončil Jakub Kolář! Třešničkou na dortu bylo, že naši žáci dokázali porazit žáka z Lutína, který se v celostátní soutěži programování Micro:bit umístil na prvním místě. Našim žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim, ať se dostanou na jejich vysněné střední školy.

Rozdávání cen: https://www.facebook.com/spseol/videos/1746331688739433/

Jakub Kolář, redaktor časopisu Prskavka a žák 9.B