Prožitkový program v 6. třídách

10.10.2017 / 9:37

Prožitkový program v 6. třídách

Ve čtvrtek a v pátek absolvovali žáci 6. tříd prožitkový program s názvem Na jednom prkně vedený lektory olomouckého Sdružení D. - Interaktivní forma programu zajišťuje zapojení každého účastníka (i negativní postoj je postoj), což má vliv na tvorbu životních postojů a uvědomování si životních hodnot. Dramatické techniky přinášejí možnost rozvinout v sobě toleranci a vnímavost vůči okolí. Její uplatňování má podstatný vliv na budování atmosféry školy, na chování dětí k sobě navzájem i v rámci společnosti.

Děti jako třída uspěly velmi dobře, byly chváleny a potvrdily, že když je potřeba, tak dovedou táhnout za jeden provaz, stavět vor, doplout pro léčivou vodu a dokonce se nosit na rukou. Příběh byl skutečně poutavý. Bylo to velmi zajímavé, zábavné a prima dopoledne strávené ve škole.

Mgr. Iveta Pospíšilová

DSCN0883 DSCN0885 DSCN0889 DSCN0892 DSCN0894 DSCN0899 DSCN0905 DSCN0906 DSCN0907 DSCN0909