První objevná cesta

29.09.2016 / 10:19

První objevná cesta

Jsme  žáci I.A a chceme poznat nejen naši školu, ale i naše město. Proto se celý rok budeme vydávat na objevné výpravy po Litovli. Poznávat naše město i jeho historii nám bude pomáhat nejen paní učitelka Gregušová, ale i tatínek - pan Robert Najman, který pracuje v Muzeu Litovel. V pondělí 26.9. jsme podnikli první objevnou cestu. Prošli jsme okolo školy do části zvané Pavlínka, kde nám pan Najman přečetl pověst o svaté Pavlíně. V další litovelské části zvané Rybníček, jsme nakoukli oknem do bývalé dílny pana Lamra a prohlédli si výrobky z hlíny. Nejvíc se nám líbil most Svatoján. Už víme, že to je nejstarší most na Moravě a třetí nejstarší most v našem státě.  Dozvěděli jsme se i další zajímavosti o Litovli a už se těšíme na další objevnou cestu.

DSC_5079 DSC_5094 DSC_5097 DSC_5112 DSC_5115 DSC_5122 DSC_5124 DSC_5129 DSC_5139