Recitační soutěž

27.02.2018 / 13:02

V pátek 23. února proběhla recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo 22 žáků z 6.– 9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích -  6. a 7. ročníky, poté 8. a 9. ročníky.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali různé texty.  Ve výběru vítězili moderní autoři a texty, zazněly však také ukázky z české klasiky (Erben, Wolker, Seifert). Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů i úroveň interpretace. Velkou pozornost vzbudili především žáci, kteří si zvolili náročné prozaické texty. Všichni soutěžící přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili.

A jak vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    MARIE BLECHTOVÁ ze 6.A

2. místo    LUKÁŠ NOVÁK ze 6.A

3. místo   GABRIELA PTÁČNÍKOVÁ ze 6.A

8.a 9. třídy

1. místo    VÍT MAITNER z 9.A

2. místo     LUCIE DOČKALOVÁ z 9.A

3. místo    VALERIE PĚTVALSKÁ z 9.B

Zvláštní ocenění získal DAVID MAITNER z 8.B za interpretaci náročného prozaického textu.

Zvítězit může jen jeden. Všichni soutěží si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži a za snahu podat co nejlepší výkon. Vybraní zástupci budou reprezentovat naši školu na recitační soutěži pořádané DDM Litovel.

PhDr. Miroslava Vagnerová