Recitační soutěž na 2. stupni ZŠ Vítězná

29.03.2016 / 13:19

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

Ve středu  9. března proběhla  recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo 32 žáků z  6. – 9. tříd.   Soutěžilo se  ve dvou kategoriích  -  6. a 7. ročník ,  8. a 9. ročník.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali  různé texty . Převažovala  vhodně zvolená poezie, ale soutěžící se nebránili ani prozaickým textům. Ve výběru vítězili moderní autoři a texty, zazněly však také ukázky z české i světové klasiky (Erben, Wolker, Seifert, Goethe, Puškin, Heine). I letos volba textů daleko více odpovídala pocitům, myšlení a zálibám dnešní mládeže. Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů a jejich úroveň interpretace, že všichni přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili. Dokázali, že úroveň této soutěže má stoupající tendenci.

A jak  vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    LUCIE  DOČKALOVÁ ze 7.A

2. místo    ADRIANA MALOHLAVOVÁ ze 6.A

3. místo    SABINA  ZBOŘILOVÁ ze 6.A

8.a 9. třídy

1. místo    SIMONA ARNOŠOVÁ z 9.A

KATEŘINA  SMRČKOVÁ  z 8.C

2. místo     MATĚJ  MORONG  z 8.B

3. místo     NATÁLIE TIMPOVÁ z 8.A

Zvítězit může jen jeden , všichni soutěží si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži a za snahu podat co nejlepší výkon.

PhDr. Miroslava  Vagnerová