Recitační soutěž na DDM

13.03.2017 / 14:29

Dne 10.3.2017 se v DDM v Litovli uskutečnila tradiční recitační soutěž pro školy, které se letos zúčastnilo rekordních 66 recitátorů z různých škol z okolí. Naši školu reprezentovalo 23 nejúspěšnějších žáků, kteří postoupili ze školního kola.

Žáci byli rozděleni podle věkových kategorií do skupin. Výběr básní byl různorodý, nechyběly vtipné a moderní texty.

Našim žákům se podařilo vybojovat několik skvělých umístění a dokonce čtyři první místa.

V kategorii 1. tříd se na 1. místě umístil Ctibor Pelíšek z 1.A. V kategorii 2. tříd se na 3. místě umístila Anna Lea Hájíčková a na 2. místě Ladislav Lachnit, oba z 2.A. 1. místo za 3. třídy obdržel Filip Vrobel ze 3.C a 1. místo vybojovala za 4. ročníky Kristýna Spurná ze 4.B, která zároveň vzbudila obdiv za vlastní text básně.

Druhý stupeň reprezentovali již zkušení recitátoři, mezi které patří Rostislav Lysák z 6.A, který získal 3. místo. Mezi 9. ročníky byli naši úspěšní na všech třech místech, jsou to Natálie Timpová z 9.A na 3. místě, Matěj Morong z 9.B na 2. místě a nejúspěšnější recitátorkou v této kategorii se zaslouženě stala Kateřina Smrčková z 9.C s náročným textem A.S. Puškina – Evžen Oněgin.

Všem recitátorům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

IMG_0864 IMG_0873 IMG_0878 IMG_0894 IMG_0896