Recitační soutěž pro 2. stupeň na ZŠ Vítězná

27.02.2020 / 16:35

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

Ve čtvrtek 20. února proběhla recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo

33 žáků z 6. – 9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročníky, poté 8. a 9. ročníky.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali různé texty. Ve výběru se objevily ukázky z české klasiky (Erben, Wolker, Seifert, Mácha). Zazněly také texty ze světové literatury (Poe, Goethe, Krylov). Oblibu si stále více získávají také soudobí, moderní básníci Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů i úroveň interpretace. Velkou pozornost vzbudili především žáci, kteří si zvolili náročné texty. Všichni soutěžící přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili. Za zmínku stojí též fakt, že do soutěže se hlásí stále více chlapců.

A jak vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    KRISTÝNA SPURNÁ ze 7.B

2. místo    KAROLÍNA ŠENKÝŘOVÁ ze 6.A

3. místo   VERONIKA ZAJÍČKOVÁ  ze 7.B

8.a 9. třídy

1. místo    ROSTISLAV LYSÁK z 9.A

2. místo    KAROLÍNA KRMELOVÁ z 8.B

3. místo   LUKÁŠ NOVÁK z 8.A

Zvláštní ocenění získala MARIE BLECHTOVÁ z 8.A za interpretaci vlastního textu.

Zvítězit může jen jeden. Všichni soutěžící si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon. Vybraní zástupci budou reprezentovat naši školu na recitační soutěži pořádané DDM Litovel.

PhDr. Miroslava Vagnerová

IMG_20200224_095517 IMG_20200224_095844 IMG_20200224_095846 IMG_20200224_095852