Recitační soutěž pro žáky 2. stupně

11.03.2014 / 13:05

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

Ve středu 5. března proběhla  recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo

35 žáků z 6. – 9. tříd.   Soutěžilo se ve dvou kategoriích  -  6. a 7. ročník ,  8. a 9. ročník.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali  různé texty . Převažovala  vhodně zvolená poezie, ale soutěžící se nebránili ani prozaickým textům. Ve výběru vítězili moderní autoři a texty, zazněly však také Erbenovy balady Je ale zřejmé, že obliba Erbena je už na ústupu. Volba  textů daleko více odpovídala pocitům, myšlení, zálibám dnešní mládeže.  Také letos se soutěže zúčastnili dva mladí autoři  kteří prezentovali vlastní tvorbu. Pokud by v příštích letech jejich počet rostl, je třeba uvažovat o samostatné kategorii - vlastní tvorba. Porota kladně hodnotila fakt, že roste počet účastníků a že všichni přistoupili k soutěži zodpovědně a  s maximálním úsilím. Žáci se ale soustředili především na kvantitu, tedy délku textů, a poněkud opomněli kvalitu, tedy přednes. Na této stránce by bylo třeba ještě trochu zapracovat. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili. Dokázali, že úroveň této soutěže má stoupající tendenci.

A jak  vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    TOBIÁŠ STEJSKAL  ze  6.B

2. místo   KATEŘINA SMRČKOVÁ   ze  6.C

3. místo    MATĚJ MORONG   ze  6.B

Zvláštní cenu za interpretační zvládnutí textu  získala TEREZA DLASKOVÁ ze 6.B

8.a 9., třídy

1. místo    MARTIN NANTL  z 8.C

2. místo    ŠTĚPÁN KRATOCHVÍL z 8.A

3. místo     DANIEL SUŠEŇ   z 9.A

Zvítězit může jen jeden , všichni soutěží si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon.

PhDr. Miroslava  Vagnerová

P3070609 P3070610 P3070611 P3070612 P3070617