Recitační soutěž žáků 2. stupně

25.02.2015 / 13:13

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

Ve čtvrtek 19. února proběhla  recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo

22  žáků z  6. – 9. tříd.   Soutěžilo se  ve dvou kategoriích  -  6. a  7. ročník ,  8. a  9. ročník.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali  různé texty . Převažovala  vhodně zvolená poezie, ale soutěžící se nebránili ani prozaickým textům. Ve výběru vítězili moderní autoři a texty, zazněly však také „perly světové klasiky“  Volba  textů daleko více odpovídala pocitům, myšlení, zálibám dnešní mládeže. Také letos se soutěže zúčastnil mladý autor, který prezentoval vlastní tvorbu. Pokud by se v příštích letech objevilo více autorů, je třeba uvažovat o samostatné kategorii - vlastní tvorba. Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů a jejich úroveň interpretace, že všichni přistoupili k soutěži zodpovědně a        s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili. Dokázali, že úroveň této soutěže má stoupající tendenci.

A jak  vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    KATEŘINA SMRČKOVÁ  ze 7.C

2. místo    TOBIÁŠ STEJSKAL ze 7.B

MATĚJ MORONG  ze 7.B

3. místo    NATÁLIE  TIMPOVÁ  ze 7.A

ADÉLA  VAŠÍČKOVÁ ze 7.C

8.a 9. třídy

1. místo    TEREZA MOLNÁROVÁ z 9.B

2. místo    TEREZA FALTUSOVÁ z 9.A

3. místo     SIMONA ARNOŠOVÁ z 8.A

MAREK GOTTWALD z 9.A

Zvláštní cena  za interpretaci vlastní tvorby byla udělena ŠTĚPÁNU KRATOCHVÍLOVI,9.A

Zvítězit může jen jeden, všichni soutěží si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon.

PhDr. Miroslava  Vagnerová

Fotografie pořídila paní učitelka Švecová a najdete je na stránkách: