Recitační soutěž žáků 2. stupně

04.03.2019 / 21:40

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

V čtvrtek 28. února proběhla recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo

25 žáků z 6.– 9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6.  a 7. ročníky,  poté 8. a 9. ročníky.

Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali různé texty. Ve výběru vítězily ukázky z české klasiky (Erben, Wolker, Seifert, Mácha). Zazněly také texty ze světové literatury (Poe, Rimbaud, Baudelaire). Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů i úroveň interpretace. Velkou pozornost vzbudili především žáci, kteří si zvolili náročné texty. Všichni soutěžící přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří se nebáli předvést to, co se naučili.

A jak vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo    KRISTÝNA SPURNÁ ze 6.B

2. místo    STELLA JANČÍ ze 6.B

3. místo   VÁCLAV NAJER ze 7.A

8.a 9. třídy

1. místo    RADOMÍR VAŇHA z 9.A

2. místo    DAVID MAITNER z 9.B

3. místo   ADÉLA DOSTÁLOVÁ z 9.A

Zvláštní ocenění získal JAN BLAHÁČEK z 9.A za výběr a interpretaci náročného textu.

Zvítězit může jen jeden. Všichni soutěží si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon. Vybraní zástupci budou reprezentovat naši školu na recitační soutěži pořádané DDM Litovel.

PhDr. Miroslava Vagnerová

53036279_366888190564339_6059594569937321984_n