Regionální kolo soutěže Mladých zdravotníků

08.06.2016 / 14:38

REGIONÁLNÍ KOLO MLADÉHO ZDRAVOTNÍKA V OSTRAVĚ

Dne 4. června 2016 jsem se spolu s paní učitelkou Andreou Švecovou a dalšími čtyřmi spolužáky zúčastnila Regionální soutěže mladých zdravotníků v ZOO Ostrava. Odjížděli jsme ráno v 5:30 hod. a na místo jsme dorazili v 7:15 hod. Po příjezdu nás seznámili s programem soutěže. Následovně nám byl přidělen průvodce soutěží a hned jsme se vypravili na první stanoviště.

Na první stanovišti nás čekala obvazová technika. Každý z nás obvazoval jiné části těla. Na tomto stanovišti jsme si vedli docela dobře a s odhodláním jsme se přesunuli na další stanoviště. Zde byl transport, kde jsme sestavovali nosítka, přenášeli člena týmu a vyzkoušeli nás ze znalostí zotavovacích poloh. Úspěšně jsme dokončili druhé stanoviště a vyrazili na třetí. Třetí stanoviště byla první pomoc dvou zraněným osobám a zklidnění třetí osoby. Po ošetření těchto osob jsme pokračovali na čtvrté stanoviště. Ošetřovali jsme tepenné krvácení, výborně jsme si poradili s infarktem. Po poučení z předchozích menších nedostatků jsme na pátém stanovišti téměř bezchybně ošetřili dívku s pneumotoraxem a zlomeninami a také její kamarádku s odřeninami. Po našem úspěchu jsme se opět přesunuli na další stanoviště. Toto stanoviště bylo poslední. Ošetřovali jsme figuranty po srážce s vlakem, první měl amputovanou nohu a druhý otřes mozku. Zranění jsme ošetřili s menšími chybami.

Po dokončení soutěže proběhlo vyhlášení, na kterém jsme se všichni dozvěděli naše umístění v soutěži. Naše družstvo se umístilo na desátém místě z devatenácti zúčastněných týmů. Za náš výkon jsme každý dostali od paní učitelky zmrzlinu. V 18:00 hod. jsme po dlouhém dni bezpečně dorazili domů.

Kateřina Smrčková – vedoucí soutěžního týmu

Fotogalerii najdete na stránce:

DSC09378 DSC09385 DSC09392 DSC09399 DSC09406 DSC09412 DSC09415 DSC09416 DSC09417 DSC09424 DSC09430 DSC09445 DSC09446