SCHOLARIS 2019

02.12.2019 / 8:44

Konec listopadu je tradičně ve znamení prezentační výstavy středních škol Olomouckého kraje Scholaris. V prostorách Střední školy polytechnické Olomouc se prezentovalo 83 středních škol. Každý stánek představil svoji školu, její zaměření, hlavní filozofii. Erudovaní zástupci odpovídali na otázky návštěvníků a snažili se je získat pro tu svoji školu, pro ten svůj obor. Naši žáci 9. tříd pravidelně navštěvují tuto akci. Pro některé je potvrzením již zvoleného oboru, pro jiné se stává další alternativou na cestě hledání. Před návštěvou této akce dostali žáci Atlas školství, což je přehled všech škol a oborů aktuálních pro školní rok 2020 /21. Žáci tak mají možnost dopředu si nastudovat celou nabídku, a pak se zaměřit na ty obory a školy, které je zajímají nejvíce. Mezi žáky i jejich rodiči je Scholaris oblíbený, protože při volbě povolání nabízí komplexní přehled. A na cestě hledání je tím nejdůležitějším zastavením. Poté ještě následuje osobní návštěva na zvolené škole v rámci Dnů otevřených dveří. Věřím, že akce byla opět pro všechny přínosná a pomohla jim při jejich volbě. Dík dále patří RS při ZŠ Vítězná, který zajistil finanční krytí dopravy.