SCIO testování našich žáků 9. ročníku

09.12.2020 / 14:25

Naše škola již tradičně každý podzim umožňuje všem žákům 9. ročníků vyzkoušet si svoje znalosti z českého jazyka, matematiky, obecně studijních předpokladů a anglického jazyka prostřednictvím on-line SCIO testů.

Po vypracování testu každý žák okamžitě zjistí svoji procentuální úspěšnost. Žáci a jejich rodiče obdrží začátkem nového roku ve svém SCIO účtu pdf dokument, který shrne výsledky jejich testování ve srovnání se žáky z ostatních škol. Součástí elektronických výsledků jsou náhledy řešených testů a jejich správné odpovědi. Žáci tak získají přehled, co konkrétně do přijímacích zkoušek mají ještě procvičit.

Věříme, že zkušenosti ze SCIO testování žáky 9. ročníků posunou k větší zodpovědnosti, samostatnosti a chuti do dalšího studia.

Letos SCIO testování probíhalo v rámci distanční výuky. Děkujeme všem žákům, kteří se vzorně a včas dle předem stanovených pokynů k jednotlivým testům připojovali.

RNDr. Miroslava Černá

ICT koordinátor školy