Setkání s mumií

26.11.2013 / 14:35

Setkání s mumií

Výstavu Poklady starého Egypta ve Vlastivědném muzeu v Olomouci navštívili žáci všech osmých tříd v rámci plánovaného cyklu „Historická Olomouc“. Kultura starověkého Egypta vždy patřila mezi nejzajímavější témata v hodinách dějepisu. Velkolepost a technická dokonalost pyramid a hrobek vždy zapůsobila i na ty žáky, pro které dějepis nepatřil k oblíbeným předmětům. V muzeu mohli žáci na vlastní oči spatřit předměty staré několik tisíc let. Nejvíce je samozřejmě zaujaly mumie lidské i koček, zdobené rakve vládců Egypta nebo nádoby na vnitřnosti používané při mumifikaci. Žáci museli pečlivě studovat exponáty a číst informační tabule, aby byli úspěšní při vyplňování pracovního listu. Některým se podařilo také vyluštit větu psanou hieroglyfickým písmem. Návštěva muzea nám všem rozšířila znalosti o dávné egyptské civilizaci.

Halka Verna

DSC01496 DSC01497 DSC01514 DSC01516 DSC01518 DSC01527