Školní slavnost 2016

29.06.2016 / 15:39

Školní slavnost 2016

V pátek 24. června se všechny děti těšily do školy, protože je ten den čekala tradiční školní slavnost, letos na téma HUDBA. Hned od rána se všichni chystali, převlékali do masek, malovali se a nacvičovali pokřiky.

Úderem desáté hodiny od školy vyšel průvod muzikantů, zpěváků a hudebních stylů a nástrojů v čele s paní dirigentkou – paní ředitelkou. V čele průvodu šly za paní dirigentkou mažoretky doprovázené souborem bubeníků, kteří o sobě dávali náležitě vědět. Děti z prvního stupně představovaly noty, hudební nástroje nebo orchestr. Notičkami se to jen hemžilo, kolemjdoucí si jich mohli všimnout na oblečení, na obličejích nebo na papírových čepicích. Děti z druhého stupně si vybraly moderní hudební styly. Ať už country, pop, rock nebo punk, každá třída zvolila něco jiného a přizpůsobila své převleky a líčení svému oblíbenému žánru. Na náměstí pozdravila žáky jak paní ředitelka Zuzana Absolonová, tak pan místostarosta Viktor Kohout. Třídy se pak jedna po druhé představily svými pokřiky.  I přes náročné teplotní podmínky všichni účastníci průvod zvládli a došli v pořádku zpět do školy.

Odpoledne se celá škola sešla i s rodiči na hřišti za Sokolovnou, kde byl připraven bohatý program. V úvodu se představily tanečnice a tanečníci show dance a pompom dance a také deváťaci se svou polonézou, kterou poprvé tančili na školním plese. Následovalo očekávané šerpování deváťáků a pasování na absolventy. Šerpy deváťákům předávala paní ředitelka a popřála všem deváťákům hodně štěstí v dalším studiu. Rodičovské sdružení také připravilo milé kytičky pro všechny paní učitelky a pány učitele. Pak už následovaly taneční hry a soutěže s DJ Quickchick-em alias Viktorem Kohoutem ml., který roztancoval všechny přítomné děti. Kromě tance si děti mohly jít zahrát míčové hry nebo je čekalo například malování na obličej, chůze na chůdách, test zručnosti a další atrakce.

Veškeré dění zaznamenávali přítomní fotografové, jejichž fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na přiložených odkazech.

Ni

DSCN1235 DSCN1237 DSCN1238 DSCN1239 DSCN1240 DSCN1245 DSCN1246 DSCN1300 DSCN1303 DSCN1306 DSCN1320 DSCN1325 DSCN1326 DSCN1328 DSCN1330 DSCN1332 DSCN1333 DSCN1336 DSCN1337 DSCN1338