Slavíme vznik republiky

20.12.2018 / 16:41

Slavíme vznik republiky

Už v říjnu jsme se s dětmi dohodli, že v rámci oslav stého výročí vzniku republiky navštívíme také hlavní město Prahu. Původně jsme se chtěli podívat na výstavu k tomuto výročí ve znovu otevřeném Národním muzeu. Bohužel, všechny termíny určené školám byly až do konce roku zamluveny. To nás neodradilo. Proč se „nepodívat“ třeba na neviditelnou výstavu – zajímavý projekt ze života nevidomých lidí. Ve středu 5. 12. dopoledne jsme vystoupili na Hlavním nádraží v Praze. Většina z nás poprvé. Neviditelná výstava byla úžasná (je opravdu neviditelná – orientujete se pouze sluchem a hmatem, nevidíte opravdu vůbec nic), stejně jako pohled na Hradčany přes Vltavu u Národního divadla, Karlův most nebo nádherně vánočně vyzdobené Staroměstské i Václavské náměstí. Čas nám zbyl i na McDonald a KFC restaurace. Super byla i cesta zpět večerním vlakem. Už se těšíme na další výlet do Prahy.

Žáci 6. A

IMG_20181205_125721 IMG_20181205_140946 IMG_20181205_163333