Slovíčková královna

13.12.2013 / 14:16

Každý ví, že pokud budeme jednou chtít umět dobře anglicky a bez problémů si popovídat i s lidmi z jiných koutů světa, budeme potřebovat dobrou slovní zásobu. Bohužel ještě nikdo nevynalezl kouzelný trychtýř, kterým by se dala slovíčka nalít do hlavy, a tak nám nezbývá nic jiného, než se je poctivě „našprtat“. A protože my učitelé jazyků víme, jak důležitá je motivace, uspořádali jsme na naší škole už druhým rokem pro žáky sedmých tříd soutěž o slovíčkového krále či královnu. Boj o nejlepšího majitele slovní zásoby se uskutečnil 11. prosince a po dvou soutěžních kolech bylo jasné, že letošnímu roku bude vládnout královna ze 7. A Šárka Rosmanová a s vládou jí budou pomáhat Kateřina Novotná ze 7. A a Stanislav Dvořák ze 7. B. Všem vítězům ještě jednou moc gratulujeme a doufáme, že učení slovíček bude víc zábavou než povinností nejen pro ně, ale pro všechny žáky naší školy, protože každé nové slovíčko vylepší pokecáníčko.

Alena Faltová a Halka Verna

fotka slovíčkový král