Slovíčkový král nebo královna?

10.12.2015 / 12:43

V pondělí 7. prosince se na naší škole uskutečnila soutěž v anglickém jazyce  –  Slovíčkový král/královna. Žáci 7. tříd dostali šanci otestovat si svou slovní zásobu, která je důležitou součástí při studiu cizích jazyků. Letošního ročníku se zúčastnili také žáci z Pňovic a ze ZŠ Jungmannova. Kromě velikosti slovní zásoby se testovala rychlost, s jakou se slovíčka dětem vybaví, pravopis a výslovnost. Slovíčkovým králem se pro tento rok stal Petr Biharyj z Pňovic, na 2. místě se umístil Jakub Zatloukal ze 7. B a na 3. místě skončil Radek Dubový ze ZŠ Jungmannova. Všichni soutěžící prokázali, že slovní zásobu už mají docela bohatou. Výherci získali pěkné ceny.  Věřím, že účast v této soutěži všechny povzbudí k dalšímu memorování se nových slovíček.

Mgr. Iveta Pospíšilová

DSCN0055 DSCN0056 DSCN0060 DSCN0061 DSCN0062 DSCN0063 DSCN0064 DSCN0065 DSCN0069