Slovíčkový král/královna

04.02.2013 / 15:21

Slovíčkový král/královna
Ve středu 18. ledna se na naší škole poprvé konala soutěž v anglickém jazyce - Slovíčkový král či královna. Utkali se v ní žáci 7. ročníků z pěti základních škol: z Vítězné, Jungmannovy, Luká, Senice a z Pňovic. Jak už název soutěže napovídá, hodnotila se slovní zásoba zúčastněných žáků. Soutěž byla dvoukolová a hodnotila se jak písemná znalost anglických slovíček, tak i jejich správná výslovnost a rychlost, s jakou si žáci dokázali jednotlivá slovíčka vybavit. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků. Po sečtení všech bodů bylo jasné, že slovíčkám vládne královna a stala se jí žákyně 7. B Karolina Fedor z naší „Vítězné“ školy, na krásném druhém místě se umístil Dominik Večeřa, taktéž z naší 7. B a na třetím místě se umístila Veronika Vykydalová ze základní školy Luká. Porotci soutěže se navíc rozhodli dát ještě jednu cenu za rychlost, kterou bezkonkurečně získal Martin Zelníček ze ZŠ Senice. Z našich žáků se do 10. místa ještě umístila Tereza Faltusová a Michaela Vaňková, obě ze 7.A. Výhercům moc gratulujeme a všem účastníkům soutěže přejeme, aby se jim anglický jazyk stal více zálibou a koníčkem než jen povinným předmětem ve škole.

Fotografie1430 16012013241 16012013245 (2) 16012013262 Fotografie1417 Fotografie1419