Sólistka Eliška Smetanová

01.07.2019 / 10:20

Sólistka Eliška Smetanová

Když se řekne dětský sbor, každý si představí skupinu dětí, které dohromady zpívají. V každém sboru jsou ale členové, kteří sbor takzvaně drží, jsou jeho hlasovou oporou a bez nich by to prostě nešlo. Eliška Smetanová je jedním z nich, navíc se v tomto školním roce prosazuje jako úspěšná sólistka.

Na jaře a na podzim se představila v titulní roli dětského muzikálu pánů Svěráka a Uhlíře Červená Karkulka, který jsme s DPS Mládí zahráli nejen na koncertě, ale i v září na představeních pro základní a mateřské školy z našeho města a okolí.

Je letošní vítězkou pěvecké soutěže Litovelský skřivánek, kterou pořádá DDM Litovel (kategorie 2. stupeň ZŠ).

Největšího úspěchu ale Eliška letos dosáhla v soutěži dětských zpěváků hanáckých lidových písní O hanáckyho kohóta, kdy s přehledem postoupila z olomouckého kola a kde v krajském kole 14. dubna 2019 v Prostějově zvítězila ve své věkové kategorii 13–15 let. Jako jediná zástupkyně folklorního regionu Haná postoupila do kola moravskoslezského celorepublikové soutěže Zpěváček (hlavními organizátory jsou BROLN a Český rozhlas), kde zazpívala za doprovodu profesionálního hudebního tělesa BROLN (Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů). Toto kolo se konalo 26. května ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Elišce se vystoupení podařilo a v hanáckém kroji jí to velmi slušelo! A i když do celorepublikového kola nepostoupila, tak jí patří velký dík za reprezentaci našeho sboru a města.

Kromě toho se Eliška představila na Májovém koncertě i jako zpěvačka populárního žánru, kdy si vybrala píseň od britské zpěvačky Adele.

Eliška za své letošní úspěchy obdržela ocenění Litovelské naděje, které každoročně uděluje Město Litovel  šikovným a talentovaným mladým Litovelákům, kteří naše město reprezentují v rozmanitých oborech.

Chtěla bych Elišce pogratulovat ke všem úspěchům, kterých dosáhla, a popřát jí, aby jí zpěv dále přinášel radost a krásné zážitky.

Iveta Navrátilová,
sbormistryně DPS Mládí