Společná setkání s mikro:bitem

02.12.2019 / 13:46

V nové polyfunkční učebně se během říjnových a listopadových čtvrtečních odpolední scházeli naši bývalí žáci Jakub Kolář a Tomáš Němeček společně se zájemci ze 7., 8. a 9. tříd naší školy. Co bylo cílem těchto setkání? Naučit se základům programování micro:bitů. Micro:bit je kapesní minipočítač, který obsahuje celou řadu senzorů a sběrnic pro snadnou výrobu jednoduchých elektronických a robotických zařízení. Tato aktivita je jedním z plodů úspěšné spolupráci mezi naší školou a VOŠ a SPŠE Olomouc, UP Olomouc a OK4inovace.

Vyvrcholením činnosti žáků 2. ročníku VOŠ a SPŠSE Božetěchova s žáky naší školy bylo představení užití micro:bitů na Dni otevřených dveří ZŠ Vítězná. Jakub s Tomášem přinesli autíčko ovládané naprogramovaným micro:bitem, které umělo jezdit po černé čáře. Další ukázkou bylo micro:bitem dálkově ovládané autíčko s druhým naprogramovaným mikro:bitem.

Velmi kladně hodnotím vstřícný přístup VOŠ a SPŠE Božetěchova k žákům základních škol. Jsem nadšená z příprav a výuky obou našich absolventů, Jakuba a Tomáše. Jsem velmi ráda, že máme na škole žáky, kteří ve svém volném čase chtějí přemýšlet a tvořit. Tím určitě posílili svoje algoritmické myšlení a zvýšili svůj zájem o technické obory.

RNDr. Miroslava Černá
Učitelka informatiky

IMG_0419 IMG_0422 IMG_0424 IMG_0425 IMG_0426 IMG_0433 IMG_0435 IMG_0437 IMG_0462 IMG_0466 IMG_0468 IMG_0750 IMG_0755 IMG_0756 IMG_0766