Světový den vody na ZŠ Vítězná - 24.3. 2017

19.04.2017 / 7:24

Světový den vody na ZŠ Vítězná  -  24.3. 2017

V prosinci roku 1992 byl Valným shromážděním OSN stanoven 22. březen Světovým dnem vody.

U této příležitosti pořádá VHS Čerlinka  s.r.o., ve spolupráci s bazénem Litovel, již tradiční plaveckou soutěž dětí 3. – 5. tříd základních škol a současně se na hale ZŠ Vítězná koná turnaj ve volejbale pro okolní firmy, které patří k největším odběratelům vody. Tuto tradici založil v roce 2006 tehdejší ředitel společnosti Ing. Zdeněk Potužák, dnešní starosta města Litovel. Po jeho odchodu převzala vedení společnosti Ing. Helena Stoupová, která v organizování této akce úspěšně pokračuje.

Děti soutěží na 50 m trati libovolným stylem ve 3. kategoriích a závěrečném polohovém závodě.  Závodu se zúčastnilo 44 dětí z 5 základních škol.

Výsledky:

1. kategorie:            1.Kryštof Weiser                               ZŠ Vítězná Litovel

2.Dominik Krejčí                               ZŠ Červenka

3.Dominika Štěpánová                       ZŠ Vítězná Litovel

2. kategorie:            1.Patrik Venos                                  ZŠ Jungmannova Litovel

2.Filip Stratil                                    ZŠ Jungmannova Litovel

3.Martina Geprtová                           ZŠ Vítězná Litovel

3. kategorie:            1.Oliver Doležal                                ZŠ Vítězná Litovel

2.Sebastian Kunert                            ZŠ Vítězná Litovel

3.Anděla Blažková                             ZŠ Jungmannova Litovel

V polohovém závodě opět obhájila 1. místo ZŠ Vítězná s týmem ve složení Martina Geprtová, Sebastian Kunert a Vašek  Najer. Na 2. místě se umístila ZŠ Jungmannova a na 3. místě ZŠ Medlov.

VHS Čerlinka s.r.o. má pro každého účastníka bez rozdílu pořadí pěkný dárek a pro vítěze plavání i volejbalového turnaje hodnotné ceny. Děti i dospělí si užijí pěkný den a za to patří dík organizátorům celé akce.

IMG_6767 IMG_6771 IMG_6783 IMG_6808 IMG_6810