Tomáš Němeček v celostátním kole v programování v jazyce Baltík3

17.05.2017 / 15:34

Téměř každý žák naší školy se v hodinách informatiky seznámí s tím, co je to programování, a to pomocí těch nejjednodušších příkazů v jazyce Baltík3. Tomášovi Němečkovi, který je nyní žákem 8.B, však tyto základy nestačily. Byl natolik zvídavý a tak moc se chtěl naučit složitější algoritmy, že se jim věnoval ve svém volném čase, a to jak v odpoledních hodinách ve škole, tak i v domácím prostředí. Naše škola mu byla schopna poskytnout odpovídající materiály.

Zapracoval na sobě tak, že letos v regionálním kole soutěže v programování získal 2. místo a postoupil tak do celostátního kola, které se konalo 12. – 14. 5. 2017 v Českých Budějovicích. Ve velké konkurenci i tříčlenných družstev zde získal 9. místo.

Tomášovi za tak skvělou práci a výkony gratulujeme

RNDr. Miroslava Černá
vyučující informatiky