Tomáš Němeček a Jakub Kolář úspěšnými řešiteli Fyzikální olympiády

17.05.2018 / 14:53

Naši žáci Tomáš Němeček a Jakub Kolář se během měsíce dubna účastnili okresního a krajského kola Fyzikální olympiády, kde se nenechali konkurencí zahanbit.

V okresním kole na DDM v Olomouci pro ně byly připravené čtyři náročné úkoly. Ze 40 možných bodů získal na šestém místě Tomáš 21 bodů a Jakub na sedmém místě 18 bodů, znamenalo to, že se oba stali úspěšnými řešiteli a kvalifikovali na krajské kolo této soutěže!

Krajské kolo se konalo 27. dubna na Přírodovědecké fakultě v Olomouci a našim žákům zde konkurovalo dalších 21 dětí, tak jako v okresním kole museli soutěžící řešit čtyři náročné úkoly během 4 hodin. Tomáš skončil 12. a s 20 body se stal úspěšným řešitelem, Jakub získal 13,5 bodu a umístil se na 21. místě.

Nutno říct, že se žáci v tomto období spíše připravovali na přijímací zkoušky a účastnili mnoha dalších soutěží, i proto hodnotí jejich učitelka fyziky Miroslava Černá působení v soutěži za úspěch. Zároveň bychom jí chtěli touto cestou poděkovat za přípravu na tuto soutěž.

Jakub Kolář, redaktor časopisu Prskavka a žák 9.B

P1015463 P1015465 P1015467 obr423 obr422