Tomáš Němeček z VIII.B byl oceněn a získal titul Talent Olomouckého kraje

24.10.2016 / 14:50

Žáci a studenti, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských či celostátních soutěžích a olympiádách, byli v úterý 18. října 2016 oceněni na slavnostním vyhlášení Talentu Olomouckého kraje 2016.  Z rukou náměstka hejtmana Zdeňka Švece si odnesli diplomy a finanční odměnu.

Soutěž probíhala v oboru humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním, a to ve dvou věkových kategoriích. Ze 153 nominovaných žáků základních a středních škol si do prostor sálu Pegasus Regionálního centra Olomouc přijelo převzít cenu 56 žáků a studentů. Úspěchem, kterým se může naše škola pochlubit, je třetí místo Tomáše Němečka z VIII.B v oboru technickém a dovednostním v mladší kategorii.

Úspěchy Tomáše Němečka byly v loňském školním roce nemalé. Získal mezinárodní titul Master Of Sudoku, 1. místo v celostátní soutěži Bobřík informatiky, 1. místo v krajském kole matematického Klokana, kategorie Benjamin, 3. místo v okresním kole matematické Olympiády,  4. místo v okresním kole fyzikální Archimediády a jako člen týmu InFyMa kolektivní 3. místo v celostátní soutěži s mezinárodní účastí Pohár vědy Rojko 2016.

Tomášovi za jeho titul a všechna umístění blahopřejeme.

Více o Talentu Olomouckého kraje 2016  najdete v tomto článku, a fotogalerie z vyhlašování je zde.

RNDr. Miroslava Černá
vyučující M, F, Inf