TŘI ÚSPĚCHY PÍSAŘŮ Z VÍTĚZNÉ

27.06.2014 / 12:42

11. 6. proběhly Talentovky ve Valašském Meziříčí. Radek Műller obsadil první místo, Martina Ivanova 2. místo a Štěpán Kratochvíl 6. místo. Všichni z 8.A.

12. – 13. 6. bylo mistrovství republiky družstev základních škol s mezinárodní účastí. Našemu družstvu ve složení: Martina Ivanova, Radek Műller, Štěpán Kratochvíl a Kateřina Kamyaruková se podařilo porazit i polská družstva a obsadili zasloužené 3. místo. První byli žáci z Opavy a druzí z Rožnova pod Radhoštěm J. Na této soutěži se vyhlašovali i jednotlivci. Radost nám udělalo 3. místo Radka Műllera (z 60 soutěžících) za 10 minutový opis s penalizací 100 úhozů za chybu.

Poslední celorepubliková soutěž v tomto školním roce byla v Ostravě 9. - 10. června pro studenty středních škol a talentované mladší. Tady jsme prokázali stoupající úroveň. V družstvech (M. Ivanova, R. Műller, Š. Kratochvíl, V. Dostálová) jsme obsadili druhé místo hned za Opavou, na třetím místě byla OA a VOŠ Valašské Meziříčí. Radek potvrdil v jednotlivcích 3. místo v desetiminutovém opisu s penalizací 100 úhozů za chybu. V Ostravě byla také soutěž v korekturách. Martina se umístila na 2. místě v republice, Radek na 4. místě a Štěpán na 11. místě. Všem písařům moc gratuluji.

Mgr. Zuzana Absolonová, ředitelka