Umíš poskytnout první pomoc?

04.06.2013 / 9:24

Umíš poskytnout první pomoc?

Touto problematikou jsme se zabývali 31. 5. 2013 v rámci výuky přírodopisu a přírodovědy se žáky 8. A a 5. A, B. MUDr. Ingrid Sovová z I. interní kliniky – kardiologické FN Olomouc a staniční sestra Bc. Dagmar Hetclová z Kardiologie JIP, 1. interní klinika, FN Olomouc žákům poskytly cenné informace. Staniční sestra Bc. Dagmar Hetclová měla připravenu prezentaci o Základní neodkladné resuscutaci a doplňovala ji dalšími poznatky i vlastními zkušenostmi. Žáci se například dověděli, jak reagovat v případě, kdy někdo potřebuje pomoc, jak zavolat záchrannou službu, dokonce si vyzkoušeli na figuríně masáž srdce a umělé dýchání, poslechli si činnost srdce fonendoskopem. Nakonec se rozdělili do dvojic a vyzkoušeli si zotavovací polohu. V této hodině došlo také na zvídavé otázky. Beseda byla pro všechny přítomné velkým přínosem.

Ještě jednou chceme poděkovat paní doktorce a sestřičce za přednášku, protože je dobré si neustále své znalosti prohlubovat a opakovat.

Správně a včasně poskytnutá první pomoc vždy pozitivně ovlivní další léčbu a může zmírnit následky někdy i vážných úrazů.

Jak to žákům šlo nebo nešlo, si můžete prohlédnout na stránkách: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/31.5.2013_BESEDA_-_PRVNI_POMOC

Mgr. Andrea Švecová

DSC01103 DSC01106 DSC01108 DSC01110 DSC01111 DSC01116 DSC01118 DSC01124 DSC01125 DSC01126