Úspěchy žáků 6.B v matematických soutěžích

08.06.2015 / 17:03

Žáci 6. ročníků mohli během roku svoje dovednosti v oblasti matematiky vyzkoušet a porovnat v mnoha nejrůznějších soutěžích.

Matematická Olympiáda

Žáci řešili náročné a problémové úlohy této soutěže ve svém volném čase během 1. pololetí školního roku. Do okresního kola této soutěže postoupil Jakub Kolář a Tomáš Němeček ze 6.B. Oba se stali úspěšnými řešiteli. Získali se stejnými počtem bodů 4. – 8. místo.

Matematický Klokan

Matematický Klokan je testová mezinárodní soutěž, kterou žáci zpracovávají ve škole. Jejich výsledky se pak srovnávají v dalších kolech. Jakub Kolář z 6.B v kategorii Benjamin získal ze 120 bodů neuvěřitelných 111 bodů. V okresním kole se tak umístil na 1. místě a v krajském kole na 3. místě.

Matematická Pythagoriáda

Zájemci o tuto soutěž zpracovávají 15 matematických úloh ve škole. Dva úspěšní řešitelé školního kola Tomáš Němeček a Lukáš Plíšek postoupili do okresního kola. I v tomto kole byli úspěšní. Tomáš Němeček se dokonce umístil na 3. místě.

Seminář Taktik

Tato soutěž je vyhlášená na internetu. Přihlásit se mohou jednotlivci nebo kolektivy. Letos se do soutěže přihlásila dvojice Jakub Kolář s Lukášem Plíškem. Ve svém volném čase řešili logické a problémové úlohy. Podařilo se jim neztratit ani jeden bod ve všech čtyřech kolech a umístili se tak na 1. místě v celostátním kole v kategorii 6. ročník.

Všem jmenovaným gratulujeme!

RNDr. Miroslava Černá
vyučující matematiky

DSCF3053 DSCF3054 DSCF3059 DSCF3061 MO2 MO ĂşspPyth 1.mĂ­sto Klokan 3.mĂ­stoklokan 3.mĂ­stoPytha