Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; MailToEncode has a deprecated constructor in /var/www/clients/client13/web29/web/_common/common.php on line 488 Vánoční koncert DPS Mládí a Benjamínek - ZŠ Vítězná Litovel

Vánoční koncert DPS Mládí a Benjamínek

05.01.2017 / 10:39

Vánoční koncert DPS Mládí a Benjamínek

Už tradiční vánoční koncert DPS Benjamínek a DPS Mládí se letos konal v koncertním sále Městského klubu v Litovli v úterý 20. 12. 2016. Program, který sestavila a s dětmi nacvičila paní učitelka Iveta Navrátilová, sbormistryně obou sborů (DPS Mládí vede už osm let a DPS Benjamínek šestým rokem), určitě oslovil všechny posluchače v sále, tedy hlavně maminky a tatínky zpívajících dětí, kterých bylo tolik, že mnozí museli vzít za vděk i místy ke stání.

A program byl opravdu vánočně sváteční. Zazněly tradiční koledy a známé i méně známé vánoční písně. Hlásky zpěváčků doprovodily nejen vánoční rolničky, ale především klavír pana Jiřího Absolona. Odměnou největší pak dětem byl vždy dlouhotrvající potlesk, který si rozhodně za svoje vystoupení zasloužily. A patřil samozřejmě i paní učitelce Navrátilové za její nelehkou, ale skvělou práci.

Překvapením letošního koncertu pro jeho návštěvníky byla účast DPS Arietta (arietta – italsky písnička), který působí od roku 1990 na ZUŠ v Mohelnici. Jedná se tedy vlastně o téměř profesionální pěvecké těleso. Běžně jej navštěvuje asi 60 dětí z Mohelnice a okolí. V Litovli vystoupila část sboru pod vedením sbormistryň Zdeňky Jásenské a Venduly Hánečkové. Na klavír doprovázel pan Jan Podkalský. V jejich podání zazněly písně klasických autorů a pásmo slovanských koled.

Neopakovatelným zážitkem pro všechny, nejen pro posluchače, ale i pro zpěváky samotné, pak bylo společné vystoupení všech tří sborů.

Letošní vánoční koncert byl rozhodně jedním z nejhezčích vánočních dárků pro všechny zúčastněné.

Miloslava Flášarová

Děti z DPS Mládí pak ve středu 21.12.2016 zazpívaly jako hosté na koncertě DPS Arietta v kostele sv. Stanislava v Mohelnici, odkud si odvezly krásné pěvecké zážitky.

Video z koncertu: http://mohelnickatelevize.cz/kultura/633-arietta-a-jeji-hoste-zpivali-v-kostele-sv-stanislava

DSC_0003 DSC_0009 DSC_0016 DSC_0019 DSC_0026 DSC_0040 DSC_0050 DSC_0053 DSC_0059 DSC_0062 DSC_0076 DSC_0078 DSC_0085 DSC_0090 DSC_0093 DSC_0104 DSC_0107 DSC_0112 DSC_0126 DSC_0130