Velký úspěch družiny při ZŠ Vítězná v celorepublikové soutěži Fit svačinka

21.01.2016 / 11:11

Během měsíce listopadu a prosince se děti ze ŠD zapojily do celorepublikové soutěže „Fit svačinka“, kterou vyhlásila společnost Laktea, o.p.s.

Cílem bylo vymyslet, připravit a zdokumentovat přípravu zdravé svačinky, která musela splňovat určitá kriteria – využít dostupné potraviny pěstovaných v našich podmínkách, nenáročnost přípravy a hlavně vyrovnanost všech živin a vitamínů v hotové svačině. S výběrem nám pomáhali i rodiče, kteří posílali své vyzkoušené recepty. Porotu složenou z řad dietologů, lékařů a odborníků zdravé výživy nakonec zaujala naše svačinka s názvem „Salát z červené řepy, brokolicí a tuňákem“.

Děti z družiny, s kterými pravidelně chodím vařit do školní kuchyňky, musely nejdříve potraviny zpracovat, ochutit, naaranžovat do misek a připravit do svačinových boxů. Celý pracovní postup se musel fotograficky zdokumentovat, popsat a zdůvodnit, jaké vitamíny a důležité živiny obsahují jednotlivé potraviny.

Po odeslání veškeré dokumentace už jen  děti čekaly, jak dopadnou. Ke konci měsíce prosince jsme měli velký důvod k oslavám. Vyhlašovatel soutěže vybral naši svačinku, jako vítěznou a děti z družiny získaly výhru 10 000,-Kč v hotovosti, kterou použijeme na společný výlet, sadu pomůcek do školní kuchyňky v hodnotě 5 000,-Kč a sadu her od společnosti Sparkys v hodnotě 2 000,-Kč.

Tímto bych za sebe chtěla poblahopřát hlavně dětem za jejich šikovnost a zručnost. Nesmím zapomenout i na rodiče, kteří nás podpořili a  hlavně pak paní Vepřekové.

Alena Píchalová Černá, vychovatelka ŠD