Velký úspěch našich žáků v okresní soutěži v programování s micro:bitem

15.04.2021 / 16:33

microbit

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu IKAPOK II. Spolupracuje tak s VOŠ a SPŠE Božetěchova v Olomouci, a to v oblasti programování a základů automatizace.

V rámci tohoto projektu se v lednu, únoru a březnu žáci naší školy mohli účastnit kroužku Programování s micro:bitem. Protože již měli zkušenosti z dřívější výuky v této oblasti na naší základní škole, byli zařazeni do kroužku pro pokročilé. Vzhledem k epidemiologické situaci jejich setkávání probíhala on-line pod vedením zkušených lektorů z olomoucké VOŠ a SPŠE.

Vyvrcholením celé akce byla soutěž, při které žáci zpracovávali zadané úkoly v prostředí simulátoru a hotová řešení odesílali ke zhodnocení. Jsme velice rádi, že první místo v kategorii pokročilí obsadil žák naší školy Libor Korienek. Získal nejvíce bodů z více než 40 soutěžících, úspěšně naprogramoval 5 ze 6 náročných úkolů.

Liborovi moc gratulujeme!

M. Černá