Velký úspěch žáků 9.A třídy v okresním kole fyzikální olympiády

11.04.2013 / 14:17

Velký úspěch žáků 9.A třídy v okresním kole fyzikální olympiády

Fyzikální olympiáda patří mezi nejobtížnější soutěže. A to proto, že ve školním kole žáci řeší soutěžní úkoly nad rámec výuky fyziky základní školy. K vyřešení těchto úkolů je zapotřebí  nejen logické myšlení , ale i  příprava mimo vyučování a domácí řešení úkolů.

Z těchto důvodů se okresního kola účastní jen některá gymnázia a základní školy. Letos 5 gymnázií okresu Olomouc a 8 základních škol. V této konkurenci máme velkou radost z výsledků dvou našich žáků 9.A Daniela Bazaly a Martina Kanty, kteří se stali úspěšnými řešiteli okresního kola této náročné soutěže. Martin získal 10. místo a Daniel krásné 3. místo.

Oběma žákům gratulujeme!

RNDr. Miroslava Černá