Vicemistryně republiky na ZŠ Vítězná

21.05.2013 / 14:53

Vicemistryně republiky na ZŠ Vítězná a nominace na MS v Belgii

29. – 30. 4. proběhlo Mistrovství republiky žáků v psaní všemi deseti v Karviné. Všechny překvapilo 2. místo Martiny Ivanové v desetiminutovém opisu s penalizací 100 úhozů za každou neopravenou chybu. Přesnost pomohla Martině k stříbrné medaili na tak významné soutěži. V náročné disciplíně, třicetiminutovém opisu, obsadil Radek Műller 8. místo. Z 18 družstev se družstvo Vítězné, ve složení Martina Ivanova, Radek Műller, Štěpán Kratochvíl a Karolina Fedor, umístilo na 5. místě v republice. Vzhledem k tomu, že trénujeme psaní teprve jeden rok, jsou výsledky vynikající.

V měsíci dubnu proběhla Mezinárodní internetová soutěž v opisu Intersteno 2013. Martina Ivanova zvládla opis kromě češtiny ještě v dalších osmi jazycích a obsadila 12. místo na světě. Radek Műller napsal opis kromě češtiny ve čtyřech jazycích a obsadil 20. místo.

Radek i Martina jsou nominováni na Mistrovství světa ve zpracování textu v Belgii. Děkujeme Radě města Litovel a RS při ZŠ Vítězná za finanční podporu pro oba soutěžící. Slibujeme, že budeme důstojně reprezentovat město Litovel i celou Českou republiku.

Mgr. Zuzana Absolonová

ředitelka