Vitaminový den

24.02.2015 / 15:49

Vitamínový den

V pondělí 16. února 2015 na naší škole proběhl Vitamínový den, určený pro žáky 1. stupně, který je součástí projektu „Ovoce do škol“. Tuto akci pro nás uspořádala společnost MK FRUIT ze Šumperka, která dodává do školy zdarma ovoce a zeleninu v podobě balíčků 2x měsíčně.

V cvičné kuchyňce si žáci zhotovili a pak také snědli špíz ze zeleniny a ovoce, dozvěděli se další zajímavé informace o exotickém ovoci. Dále měli možnost vidět odšťavňování mrkve, výrobu banánového koktejlu, který mohli samozřejmě ochutnat a k tomu jim byla nabídnuta ještě jablečná šťáva bez konzervantů.

Nakonec se žáci rozloučili a všichni se shodli, že udělali něco pro své zdraví a ještě k tomu si odnesli ovoce, které si mohli dát na svačinu.

Všem se den plný vitamínů velmi líbil a odcházeli s pocitem, že ovoce a zelenina podávaná v této podobě jim určitě chutnala a budou se těšit na další akce pořádané firmou MK FRUIT.

Mgr. Ivan Zima

P2162915 P2162911 P2162924 P2162928