Vitamínový den

17.02.2017 / 13:49

Vitamínový den

V úterý 14. února 2017 na naší škole proběhl dopoledne Vitamínový den určený pro žáky 1. stupně, který je součástí projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Tuto akci znovu pro nás uspořádala společnost MK FRUIT ze Šumperka, která dodává do školy zdarma ovoce a zeleninu v podobě balíčků 2x měsíčně.

V cvičné kuchyňce byla nachystaná ochutnávka čerstvého ovoce a zeleniny a žáci si mohli po krátké instruktáži zhotovit špíz ze zeleniny a ovoce, který hned s chutí snědli. Dozvěděli se další zajímavé informace o stravovacích návycích. Dále měli možnost vidět praktickou ukázku lisování zeleninových šťáv z mrkve, červené řepy, výrobu banánového koktejlu s mlékem a medem, který mohli samozřejmě ochutnat a k tomu jim byla nabídnuta ještě jablečná šťáva bez konzervantů a sladidel.

Žákům i učitelům se tento den plný vitamínů velmi líbil a odcházeli s pocitem, že udělali něco pro své zdraví. Ovoce i zelenina podávaná v této podobě všem určitě chutnala a budou se těšit na další akce pořádané firmou MK FRUIT. Při loučení dostal každý žák na cestu jablíčko.

Mgr. Hana Vašíčková a Mgr. Ivan Zima

P2141605 P2141611 P2141619 P2141624 P2141637 P2141643