Víte co jsou to SEV?

26.03.2013 / 8:25

Víte co jsou to SEV?

To jsou střediska ekologické výchovy pro mládež i vzdělávání dospělých. Jsou rozsetá po celé ČR a sdružují se v PAVUČINU.

Na Olomoucku je to Sluňákov, se kterým máme dobré zkušenosti. Zajišťuje pro nás po dohodě výuku pro žáky, týdenní pobyty, cyklovýlety.

Ale naši žáci jezdí již několik let na SEV Sever v Horním Maršově,10 km od Pece pod Sněžkou. Od 21.2. -23.2.2013 tam žáci naší školy strávili 3 dny.

Na programu bylo nejen ekologické vzdělávání ,ale také zážitkové aktivity, komunikační hry.

Žáci poznali a zkusili si tradiční stará krkonošská řemesla - výrobu svíček, výrobu dřevěných knoflíků,

plstění vlny.Výrobky si odvezli domů a nejeden z nich vyráběl dárek mamince.

A což teprve lyžařská expedice na běžkách !

Po upravené trati jsme vystoupali za krásného zimního počasí na hřeben východních Krkonoš, na Rýchory. Rýchorská bouda zde stojí zhruba 100 let ve 1001 m.n.m., pro pomoc lidem na horách v době nepříznivého počasí, ale dnes slouží i ochranářům, lidem ,turistům, ale také i zaměstnancům Lesů ČR.

Na hřebeni jsme zažili pořádnou metelici a silný vítr.Poznali jsme také krásu hor a tohoto kraje.

Všem,  kdo se nám věnovali patří velký dík.

A děti, ty měly jedinou starost - kdy pojedeme příště?

Věra Grossmannová

IMG_0095 IMG_0097 IMG_0102 IMG_0103 IMG_0104 IMG_0106 IMG_0108 IMG_0115 IMG_0117