Vítězná pro děti rodičů integrovaných záchranných složek

17.02.2021 / 14:06

Vítězná pro děti rodičů integrovaných záchranných složek

Navzdory velkému přání nás všech byl letošní nový rok zahájen opět netradičně. Následkem zpřísněných vládních opatření souvisejících s koronavirovou krizí zůstaly po vánočních svátcích školy pro děti, s výjimkou prvních a druhých tříd, uzavřeny a vzdělávání žáků vyšších ročníků základní školy se opět vrátilo k distanční formě.

ZŠ Vítězná byla Olomouckým krajem vybrána, aby zajistila pro všechny děti rodičů, zaměstnanců integrovaných záchranných složek, možnost docházet do školy a vzdělávat se zde pod dohledem asistentek pedagoga. Škola dětem vymezila vlastní prostory v šatně i třídu, kde se za přísných hygienických opatření pravidelně setkávaly za účelem vzdělávání. Prostory byly strategicky separované od ostatních tříd tak, aby docházelo k co nejmenšímu kontaktu s ostatními.

Školáčkům začínal den v ranní družině. V čase  8.05 hod. už žáčci seděli na svých místech v lavici a se zodpovědným přístupem plnili školní povinnosti dle požadavků vyučujících. Technické vybavení bylo zajištěno také ze strany Základní školy Vítězná. Každému z dětí byl zapůjčen notebook, který se stal na celé dopoledne komunikačním nástrojem s přednášejícím učitelem. Díky němu se každodenně připojovaly ke své třídě. Během přestávek se děti bavily dle svých individuálních potřeb - hraním karet, pexesa, skládáním lega, kreslením nebo jen povídáním.

Po ukončení výuky odcházeli malí školáci s paní asistentkou do jídelny na oběd. Kdo chtěl, měl možnost využít příležitosti trávit čas v odpolední družině a odpočinout si na pohodlném vaku u pohádek nebo se zabývat aktivitou dle vlastního výběru.

Doufáme, že přátelská atmosféra a krásné prostředí naší školy pomohly dětem v učení i překonání sociální izolace a jejich rodičům v plnění náročných povolání.

Pavla Macháčková, asistentka pedagoga

foto-záchranáři