Vynikající úspěch našich žáků v okresním kole programování Micro:bit

26.03.2018 / 15:55

Naši mladí programátoři se v úterý 20. března vydali na VOŠ a SPŠE Olomouc, aby zde v okresním kole poměřili schopnosti se žáky z jiných škol.

Soutěžilo se v pěti kategoriích, naše škola měla zastoupení v kategorii - programování micro:bit, v této kategorii nás reprezentovali: Ondřej Nedoma (5.B); Jakub Kolář, Tomáš Němeček, Lukáš Plíšek (všichni 9.B). Žáci měli motivaci v podobě hodnotných cen – power banka, počítačová myš, sluchátka a postupových míst do krajského kola této soutěže.

Po dvou a půl hodinách řešení náročných úkolů vzešli z tohoto klání vítězové a naše škola obsadila první tři pozice! Celkovým vítězem v programování micro:bitu se Tomáš Němeček, 2. místo obsadil Jakub Kolář a 3. skončil Lukáš Plíšek! Naši žáci si odnesli zmiňované ceny a postoupili do krajského kola, které se bude konat 19. dubna.

Jakub Kolář, žák 9.B

f9 f1 f2 f3 f4 f5 f6 f7 f8