Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; MailToEncode has a deprecated constructor in /var/www/clients/client13/web29/web/_common/common.php on line 488 Výstava Obyčejní lidé v neobyčejných časech - ZŠ Vítězná Litovel

Výstava Obyčejní lidé v neobyčejných časech

13.11.2014 / 13:51

Výstava Obyčejní lidé v neobyčejných časech

Od 3. do 13. listopadu byla na naší škole putovní výstava zapůjčená společností Respekt a tolerance, o.s. s názvem Obyčejní lidé v neobyčejných časech. Výstava ukazuje několik příběhů židovských rodin ze Šumperka a našeho okolí. Díky textům a fotografiím si žáci mohli vytvořit představu o životě a soužití členů židovské komunity s ostatními obyvateli a o osudu těchto rodin za druhé světové války. Mnoho z nich zemřelo v koncentračních táborech, někteří emigrovali. Žáci 8. a 9. ročníků se podrobněji s obsahem výstavy seznámili v hodině dějepisu. Nejvíce je zaujal příběh Otty Wolfa, jehož rodina odmítla nastoupit do transportu do koncentračního tábora a za války se skrývala v obci Tršice. Jeho bratr Kurt v Litovli studoval na gymnáziu. Výstava žákům nabídla rozšíření  učiva o 2. světové válce, kterou právě probíráme v dějepise.

Mgr. Halka Verna

20141107_132033 20141107_132128 20141107_132137