Výtvarná soutěž na naší škole

04.05.2017 / 11:59

Letošní zápis do 1. tříd se nesl ve znamení pohádkových postav z knih Ondřeje Sekory. Ferda mravenec a jeho kamarádi se stali také tématem výtvarné soutěže, která doprovodila přípravy zápisu prvňáčků. Žáci naší školy byli vyzváni, aby  zapojili svůj um, fantazii, dovednosti a naplnili dané téma. Zvolit mohli různé výtvarné prostředky, techniky, formáty i materiály. Pracovali jednotlivě, skupiny i kolektivy celých tříd, pracovali v hodinách výtvarné výchovy, ale i doma. A za své výsledné projekty se rozhodně nemuseli stydět. K vidění byli např. portréty jednotlivých pohádkových postaviček, ilustrace k příběhům, velké loutky Ferdy  a Berušky, mraveniště v 3D provedení, puzzle, pohádková abeceda. Garantem celé soutěže byl Žákovský parlament. Na jeho členech leželo důležité rozhodnutí, vybrat ty nejlepší práce.  V každém ročníku vybrali 3 nejzdařilejšín výtvory jednotlivců. Ocenění získaly i nejlepší skupinové a kolektivní práce. Ohodnocení si zasloužily také zvláštní a ojedinělá zpracování. Všichni výherci dostali sladkost a drobnou pozornost. Ale asi největší odměnou je pro všechny oceněné fakt, že jejich práce zdobí chodby a okna školy.

PhDr. M. Vagnerová