Žáci 3.A u hasičů v Uničově

19.10.2017 / 10:22

Žáci 3.A u hasičů v Uničově

Ve čtvrtek 12.10. žáci 3.A navštívili Požární stanici v Uničově. Stanicí nás provedl Ing. Pavel Doležel, velitel uničovských hasičů. Pan velitel nás minulý rok navštívil ve škole a žáci se od něj dozvěděli základní informace, jak se bezpečně chovat při požáru. Když jsme se minulý rok loučili, pozval nás pan velitel na prohlídku Požární stanice do Uničova  a my jsme jeho pozvání přijali.

Pan velitel nás provedl celou stanicí, děti se seznámily s náplní práce hasičů, s tím, jak musejí pečovat o svou fyzickou kondici, s hasičskou technikou, s hasičskými auty . Děti se oblékly do hasičských speciálních obleků,  vyzkoušely si helmy.

Na závěr pro nás hasiči uspořádali hasičskou soutěž, ve které museli žáci napumpovat vodu a „uhasit“ oheň. Následovalo vyhlášení soutěže a rozdávání cen.

Den s hasiči se nám všem moc líbil. Děkujeme Ing. Pavlu Doleželovi za pozvání a zajímavé povídání.

Mgr. Věra Čamková, tř.uč.

WP_20171012_034 WP_20171012_046 WP_20171012_051 WP_20171012_063