ŽÁCI ZŠ VÍTĚZNÁ V SENÁTU

21.06.2016 / 13:57

ŽÁCI ZŠ VÍTĚZNÁ V SENÁTU

Ve středu 15.června 2016 dvacet žáků z  5.- 9. ročníku ZŠ Vítězná, členů Žákovského parlamentu v doprovodu dvou učitelů,  M. Vagnerové a Z. Kubína navštívilo Prahu. Cílem této cesty byla prohlídka Senátu ČR. Do horní komory našeho parlamentu žáci zavítali , aby se seznámili nejen s pozdně renesančním palácem, ale aby též nahlédli do chodu tohoto parlamentního orgánu. V prostorách Valdštejnského paláce jsme strávili příjemných 90 minut. Paní průvodkyně nás velmi obšírně a poutavě seznámila s historií objektu, provedla nás reprezentačními místnostmi. Velkým zážitkem byla krátká účast na zasedání senátorů, kde jsme byli přítomni rozpravě o právě projednávaném zákonu. Komu se také poštěstí setkat se s předsedou Senátu panem Štěchem nebo ministrem pro lidská práva panem Dienstbierem? Chvíli ze svého nabitého programu nám věnovala i naše paní senátorka MUDr. Šromová, která nám před časem nabídla návštěvu ve svém novém působišti. Nejen vnitřní prostory paláce, ale i krásy zahrad v nás zanechaly krásné vzpomínky.

Návštěva Senátu se uskutečnila v odpoledních hodinách a dobu před tím jsme využili k prohlídce některých památných míst. Prošli jsme se Královskou cestou přes Staroměstské náměstí, Karlův most na Malou Stranu.Zcela jednoznačně se středa vydařila a kladné hodnocení nezkazilo ani deštivé počasí, které nás ráno v Praze uvítalo. Během dne ale mraky  zmizely a svítilo nejen slunce, ale též úsměvy našich žáky. Výlet byl odměnou za jejich celoroční práci v ŽP a přinesl jim nezapomenutelné zážitky.

PhDr. Miroslava Vagnerová

Fotogalerie na stránce: