ZŠ Vítězná druhá na světě, hned za Japonskem

18.05.2018 / 16:18

ZŠ Vítězná druhá na světě, hned za Japonskem

V květnu proběhla celosvětová internetová soutěž INTERSTENO 2018. Soutěžící opisovali text v 15 jazycích světa. Na tuto soutěž se žáci museli doučit velké množství znaků, které se používají v cizích jazycích (angličtina, portugalština, turečtina, polština, slovenština, maďarština, chorvatština, italština, holandština, rumunština, polština, ruština, finština, francouzština a čeština). V kategorii do 12 let bylo 54 soutěžících. Naši školu reprezentovala Alena Šmakalová a získala stříbrnou medaili. Alenka napsala 11 jazyků a z toho v povinném limitu 150 úhozů za minutu 6 jazyků. Zlatou medaili má Japonsko a bronzovou Turecko. Je to nejlepší úspěch školy v historii této soutěže.

V kategorii žáků do 16 let se nejlépe umístil Tomáš Němeček, který v těžké světové konkurenci (256 soutěžících) obsadil 9. místo a napsal 15 jazyků. Velice dobře také dopadly teprve třináctileté žákyně sedmé třídy Eliška Smetanová a Tereza Spurná. Eliška obsadila 13. místo a napsala 13 jazyků, Terezka obsadila 17. místo a napsala 10 jazyků. Obě soutěžily v kategorii do 16 let.

Všichni soutěžící z Vítězné si zaslouží velkou pochvalu za dlouhodobou domácí přípravu na tuto soutěž.

Z. Absolonová, ředitelka