Již počtvrté jsme součástí projektu Minisčítání

17.01.2016 / 9:58

Patříme mezi 614 škol z celé České republiky, které se zapojily do Minisčítání 2016 organizovaným Českým statistickým úřadem. Smyslem Minisčítání je zvyšovat statistickou gramotnost mládeže.

Žáci odpovídali na 19 otázek z různých oblastí. Např. které předměty jsou nejoblíbenější, volbu budoucí práce, jak by nejraději prožili rodinný víkend, s kým chodí do školy, komu důvěřují, volbu cizí řeči, kdy dostali první mobil…

Kompletní výsledky Minisčítání jsou dostupné na webových stránkách www.miniscitani.cz. Umožňují srovnávat data mezi jednotlivými třídami, školami, městy či regiony, a to i v kombinaci různých kritérií.

Minisčítání pro nás bylo přínosem. Výsledky a následné srovnání s dalšími školami bylo velmi zajímavé.

RNDr. Miroslava Černá

příloze si můžete prohlédnout základní přehled výsledků členěný podle jednotlivých krajů České republiky.

DSCF3535 DSCF3557 DSCF3558 DSCF3559 DSCF3561 DSCF3562 DSCF3563