Vitamínový den

26.03.2019 / 15:56

záhlaví

V pátek 29. března 2019 na naší škole proběhne dopoledne Vitamínový den, který je součástí projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Tuto akci znovu pro nás uspořádá společnost MK FRUIT, která dodává do školy zdarma ovoce a zeleninu v podobě balíčků 2x měsíčně.

Obsahem krátké prezentace pro jednotlivé třídy bude beseda o stravovacích návycích, dále praktické ukázky lisování čerstvých ovocných a zeleninových šťáv za studena, příprava pyré z čerstvého ovoce a jejich ochutnávka. Dále budou mít žáci možnost seznámit se s různými druhy koření a bylinek hravou formou.

Vitamínový den je určen pro žáky 1. a 2. stupně, kdy jednotlivé třídy 1. stupně budou chodit do kuchyňky podle připraveného rozpisu tříd a 2. stupeň dostane na ochutnání 100% mošt a pyré do jednotlivých tříd.

Mgr. Hana Vašíčková a Mgr. Ivan Zima

plakát k této akci